ציפוי אפוקסי לבטון

ציפוי אפוקסי לבטון

השימוש ברצפת אפוקסי במקומות תעשייתיים ותפעוליים הוא נפוץ כבר זמן רב מאוד. יש לכך סיבות רבות, אך לא כולם יודעים מה בעצם הופך את החומר הייחודי הזה למתאים כל כך עבור מקומות אלה. למעשה, האפוקסי מתאים לסוגים רבים של מבנים וחללים הודות לתכונות החיוביות הרבות שלו. הנה כל המאפיינים של החומר, אשר הופכים אותו לבחירה המושלמת עבור ציפוי בטון.

עמידות שאין לה תחרות

אזורים מסחריים או תפעוליים כמו חניונים, מפעלים ואפילו אולמות תצוגה, הם אזורים שבהם עוברים כלי־רכב כבדים, משאות כבד, עגלות ועוד. כל אלה יכולים לחולל נזק רב ברצפת בטון שאין עליה ציפוי אפוקסי איכותי. וכאן מתבטא היתרון המרכזי של החומר הזה – העמידות הגבוהה שלו. לאחר שהאפוקסי מתייצב הוא הופך עמיד לשחיקה, שריטות או שפשופים העשויים להיגרם בשל התנועה הרבה והכבדה המתרחשת עליו. כמו כן, ניתן להפעיל עליו משקל רב מבלי ליצור שקעים ברצפת הבטון. אפילו ציפוי האפוקסי הדק ביותר על גבי רצפת בטון, יחזק את עמידותה פי כמה.

רצפת אפוקסי על גבי בטון

אך זהו אינו קצה גבול יכולת העמידות של רצפת אפוקסי על גבי בטון. לחומר זה יש גם היכולת להיות עמיד כנגד חומרים כימיים שונים. מדובר בחומרים שאותם ניתן למצוא במפעלים או מבני תעשייה למשל. בעוד שהבטון אינו עמיד לחומרים שכאלה, האפוקסי מעמיד בפניהם מחסום שאותו הם אינם יכולים לעבור. כך, הרצפה נותרת שלמה וחלקה, ללא פגע.

עמידות נוספת שיש לרצפת האפוקסי היא עמידות בפני חום או קור קיצוניים. באזורי תפעול רבים מתקיימים תנאים שכאלה ולכן דרושה עמידות גבוהה של הסביבה. ציפוי אפוקסי על רצפת הבטון תמנע ספיגה של החום לתוך הרצפה, דבר שעשוי לשנות את תנאי הטמפרטורה בחלל. כמו כן, רצפה שאינה עמידה לתנאים תרמיים שכאלה עשויה לשנות את צורתה באופן מהותי בשל כך.

תיקון פגמים בקלות

ישנם אזורי מסחר ותעשייה רבים שבהם רצפת הבטון כבר נפגמה בשל העבודה הנעשתה עליה. רצפה בעלת שקעים או סדקים יכולה לסכן את הפועלים עליה, במיוחד כשישנו שימוש במכונות כבדות. מאחר ואת האפוקסי מניחים על הרצפה כשהוא במצב נוזלי, יש לו את היכולת למלא את כל השקעים והסדקים ברצפת הבטון ולתקן אותם. לאחר התקשות החומר הרצפה תהיה חלקה לגמרי, ללא כל פגע והעבודה במקום תהיה בטוחה יותר.

כמו כן, מדובר כמובן גם ביתרון אסתטי. במקומות כמו חניונים למשל, רצפה פגומה ופגועה אינה נעימה למראה ויכולה ליצור תחושת אי־נוחות עבור מי שעובר במתחם. עם ציפוי האפוקסי אין צורך להחליף את הרצפה מאפס ולבזבז שעות וימים על עבודה.

ציפוי בטון באפוקסי היא עבודה מהירה יותר, לעומת אפשרויות חידוש בטון אחרות.

אפשרויות עיצוב המסייעות לבטיחות

באזורים תפעוליים או מסחריים יש לא פעם צורך בסימונים על הרצפה המסייעים להתנהלות בהם. לדוגמה, בחניונים יש לסמן את הנתיבים השונים ואת החניות, באולמות תצוגה יש לתחום אזורים ספציפיים. ברצפת אפוקסי ניתן ליצור איזה עיצוב שרוצים ולסמן בדיוק רב את האזורים הייעודיים בחלל. כמו כן, ניתן לעשות שימוש בצבעים שונים כדי להדגיש את התיחום עוד יותר.

חברה לציפוי אפוקסי

לסיכום, רצפת האפוקסי מתאימה עד מאוד למקומות שבהם ישנה פעילות רבה הכוללת שימוש בחומרים שונים ומכונות כבדות. חברת אנא פרויקטים מתמחה בציפוי בטון עם אפוקסי בצורה המקצועית ביותר. אם אתם רוצים להבטיח לעובדים במקום בטיחות, נוחות ויעילות, רצפת אפוקסי צריכה להיות הבחירה שלכם ללא ספק. חברת אנא פרויקטים תספק לכם את התוצאה הטובה ביותר.

אנא פרויקטים - לוגו
ציפוי אפוקסי לרצפה
ציפוי אפוקסי לרצפת בטון
תוכן עניינים
רצפת אפוקסי
דילוג לתוכן